Aktuality

Ministr Vojtěch nechrání naše zdraví, jen přikyvuje Babišovi

  • Date:20.09.2020
Česko má nejvyšší týdenní nárůst nových případů Covid-19
Ministr Vojtěch přiznal chybu. V srpnu neposlechl šéfa odborníků, ale premiéra. Resort zdravotnictví v dobách smrtící epidemie musí vést charakterní a kompetentní odborník
Sado-maso hrátky ministra zdravotnictví s premiérem můžeme zaplatit životy

V sobotu 19. září 2020 vyšplhal počet hospitalizovaných s Covid-19 na 516 osob, nejvyšší počet od března. Týdenní nárůst hospitalizovaných činil 211 pacientů. Počet mrtvých bohužel narůstá rovněž velmi rychle – celkem 499, za týden na Covid-19 zemřelo 43 lidí. Podle SEIR modelu může epidemie v Česku zasáhnout od 70 tisíc do 3,6 milionů osob.

Pod tlakem černých statistik premiér Babiš milostivě dovolil, aby se sešel krizový štáb. Nikoliv hned, ale až v pondělí. Bude na koho házet vinu za pohromu, která se na nás valí – za úmrtí a vlnu nakažených Covid-19 bude odpovídat červený svetr místopředsedy vlády Hamáčka.

Ministr Vojtěch přiznal chybu. V srpnu neposlechl šéfa odborníků, ale premiéra

V sobotu ministr zdravotnictví Vojtěch konečně přiznal, že měl nařídit roušky už v srpnu. Toto pokání mu nařídil premiér Babiš, který sám tehdy roušky zakázal, aby neztrácel voliče. V polovině srpna docent Maďar opustil vedení pracovní skupiny resortu zdravotnictví právě kvůli tomu, že ministr zdravotnictví nejdříve slíbil odborníkům požadovaná preventivní opatření, ale pak je pod tlakem premiéra odvolal. Premiér se bál, že se návrat roušek nebude líbit voličům. Ministr Vojtěch se bál premiéra. Pokud by dal přednost názoru expertů, znelíbil by se Babišovi. A tak raději podlehl tlaku premiéra - obětoval Maďara a zdraví mnoha lidí.

"Stockholmský syndrom" ministra zdravotnictví

Tak gumová poddajnost ministra vůči premiérovi i za cenu hrozby kriminálu by jistě byla obdivuhodná, pokud by se za jeho "Stockholmskou" oddanost nemuselo platit životy pacientů. Zahleděný do sebe a infantilní ministr Vojtěch je od začátku kariéry pod vlivem povelů svého hypnotizujícího šéfa. Stačí se podívat, jak se láme v pase a poposedává, když podává premiérovi ruku. Jak mu nakukuje do očí s výrazem psí oddanosti. Ví, že pro něj pan premiér má slabost. Nedomýšlí, že je jen otázkou času, kdy ho páníček obětuje davům, aby sám přežil. Dnes je ještě ministrem v záři reflektorů. Zítra bude psancem. Těsně před volbami Babiš provede politickou rošádu na ministerstvu zdravotnictví a nahradí troubu Vojtěcha epidemiologem Prymulou. Vinu za zbytečná úmrtí hodí na Hamáčka a ČSSD. Zachrání tak pozici ANO v krajích. Je to pro Babiše výhodnější než nouzový stav a posun voleb. Vojtěch se obětuje rád, oddán té moci. Jako obyčejná lidská láska je i patologická politická láska mocnou a krutou čarodějkou.

Jako psychiatr rozumím i tomu, jak bývalého estébáka těší sadistické ovládání a kontrolování „jeho lidí“, včetně „dvorního“ ministra zdravotnictví. Ale resort zdravotnictví v dobách smrtící epidemie musí vést charakterní a kompetentní odborník, nikoliv "přicmrndávač", jehož hlavní dovedností je poklonkování a poskytování mocenského potěšení sadistickému premiérovi.
 
Pro blog Aktuálně.cz 

  • Date:20.09.2020
  • Zdroj:Blogy Aktuálně.cz
  • Autor:Džamila Stehlíková