Poděkování: Tomáš Kolínek

Rád bych se s vámi podělil o svůj příběh o tom, jak jsem přišel k tříkolce Rid-e (což je zesílený mechanický invalidní vozík s přídavným elektropohonem).

Vše začalo chvíli poté, co jsem nastoupil do nové práce ve firmě Etincelle, zaměstnávající osoby s hendikepem. Zde jsem potkal první zmínku o Rid-e a zjistil, že by se mi něco podobného hodilo. Protože díky zhoršení zdravotního stavu chodím o dvou francouzských holích a to velice špatně.

Nejprve se chopila iniciativy hlavní vedoucí, paní Kateřina Broža. Poté to vzal do svých rukou nový vedoucí podpory OZP pro Kladno, pan Erich Krömer. Ten začal oslovovat různé nadace, které seznámil s mým příběhem a požádal je, zdali by mi mohli pomoci získat potřebnou část peněz na zakoupení tříkolky. A povedlo se! Ani netušíte, jak jsem byl nadšený! Oslovil jsem výrobce, pana Ivo Kaštana, který je bývalý motocyklový závodník a několikanásobný účastník rallye Dakar. Po domluvení detailů se začala tříkolka Rid-e vyrábět. Konečně nadešel den D, Kaštanovi přijeli a tříkolku přivezli. Moje radost byla nepopsatelná… Konečně budu moct dělat tolik věcí!

Při předání jsem provedl testovací jízdu, vše fungovalo, jak mělo. S tříkolkou Rid-e jsem velmi spokojený a díky ní opět můžu zase pořádně ven. Dostanu se opět na místa, kde jsem dříve jezdil na kole. Opět můžu vyrážet na výlety v blízkém i vzdáleném okolí, kam jsem po zhoršení mého zdravotního stavu nemohl.

Tím to bych chtěl poděkovat všem zúčastněným osobám (zejména pak Erichu Krömerovi, který vše dotáhl až do úspěšného konce) a všem organizacím, které mi přispěly finančními dary, a tím mi pomohly získat tříkolku Rid-e a vrátit se do skutečného života.

Tomáš Kolínek

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz