Poděkování: Terezka Horváthová

Všichni, kteří jste se potkali na Golfu pro Dobrý skutek s Terezkou Horváthovou a zástupci Pomocných tlapek, paní a panem Pirnerovými, jste určitě zvědaví, jestli už se Terezka svého vysněného pejska dočkala. Ano, dočkala, ale chtělo to ještě trochu příprav a tréniku psa přímo pro Terezčiny potřeby.

Terezka nám poskytla zápisky ze svých setkání s Timmy, labradorkou cvičenou pro ní „na míru“, na kterou se na Golfu tenkrát teprve těšila :-) Její vyprávění nás provede poslední fází cvičení asistenčního psa před předáním klientovi.

Předáváme slovo Terezce:

První setkání s Timmy

Na první setkání s mým asistenčním pejskem jsem se moc těšila. I protože jsem už od Pomocných tlapek měla vycvičenou fenku Taru, tak mé těšení na to, až pejska uvidím, bylo možná o to větší, že jsem věděla, že mě určitě čeká super parťák a skvělý pomocník. Mé nadšení nemělo mezí, když jsem uviděla mojí budoucí asistenční fenku Timmy. S Timmy a trenérkou Hankou jsme šly hned po příjezdu secvičovat. Na to, že mě Timmy viděla prvně, tak byla moc šikovná, trénovaly jsme podávání předmětů. S trenérkou Hankou jsme si upřesnily, že potřebuji, aby mi Timmy podávala věci z pravé strany. Také jsme byly s Hankou na procházce, kde Timmy šla krásně u vozíku, ale rovněž jsme si řekly, že by pro mě bylo lepší, když bude chodit po pravé straně. Druhý den ráno, přišel trenér Petr, se kterým jsme také trénovali podávání věcí i otevírání a zavírání dveří, při kterém byla Timmy moc šikovná. Odpoledne jsme byly s trenérkou na procházce. Timmy chodila moc hezky u pravé strany vozíku, i když na to ještě není tolik zvyklá. Po procházce jsme s rodiči, kteří mě na setkání s Timmy po celou dobu doprovázeli, odjeli domů. Na příští setkání s Timmy se již nyní moc těším.

Druhé setkání s Timmy

Na druhé setkání s mojí budoucí asistenční fenkou Timmy jsem se moc těšila. Hned po příjezdu jsme šly s Timmynkou a trenérkou Hankou trénovat podávání předmětů a otevírání a zavírání dveří. Při obojím byla Timmča moc šikovná. To samé jsme trénovaly i odpoledne, když přišel trenér Petr. Jelikož mě i na druhé setkání doprovázeli rodiče, šly jsme s mamkou a Timmy ještě na procházku. Timmynka šla krásně po pravé straně vozíku, měly jsme radost, jak nám to spolu pěkně jde. Druhý den ráno přišel opět trenér, se kterým jsme trénovali podávání předmětů. Odpoledne jsme jely s Timmy, trenérkou Hankou a mámou autobusem do obchodního centra Olympie. Timmča byla při cestě MHD moc hodná, nástup a výstup jí šel také krásně. V Olympii jsme si také zkusily nástup do výtahu a výstup z něj, který se na první pokus nepovedl, ale na druhý to už bylo ukázkové. Při nákupu v Olympii se Timmy chovala také vzorně. Vyzkoušely jsme si i jezdící pás, kde byla Timmynka pašák. Po skončení tréninku v Olympii pro nás přijel táta autem. Jízda autem se Timmče moc líbila. Další den ráno, když přišel trenér, jsme zase trénovali otevírání, zavírání dveří a podávání věcí. Odpoledne jsme byly s trenérkou na procházce, po které jsme s rodiči odjeli, ale už teď se nepopsatelně těším, až mojí skořicovou krásku opět uvidím.

Poslední secvičování s Timmy

Dalšího setkání s Timmy jsem se nemohla dočkat. Když ten den konečně nastal a společně s rodiči jsme za Timmčou jeli, oči mi z toho svítily takovým způsobem, že kdyby byla tma, nemuselo by se rozsvěcet, protože jsem věděla, že pokud na závěr secvičování s Timmynkou zvládneme zkoušku asistenčního týmu, už nás nebude čekat loučení, ale to předbíhám událostem…

Když jsme s rodiči přijeli na secvičování, bylo teplé a slunečné počasí, i když se chýlilo září ke konci. Tak jsme šli hned s Timmy, trenérem Petrem a mamkou na procházku. Ráno opět přišel trenér a s Timmynkou trénovali podávání předmětů, otevírání/zavírání dveří, stahování rukavic a přinášení mobilu. Odpoledne jsme jely s Timmy, trenérkou Hankou a mamkou autobusem do obchodního centra Olympie, kde jsme trénovaly například odložení či jízdu výtahem. Následující den ráno přišel zase trenér. Tento trénink byl kratší, jelikož byl den závěrečné zkoušky týmu a nechtěli jsme, aby byla Timmča zbytečně unavená. Odpoledne už nastal čas závěrečné zkoušky. Když přijel komisař Pavel, nejprve jsme mu předvedly vše, s čím mi Timmy umí pomoci v bytě, poté jsme všichni jeli do obchodního centra Olympie, kde zkouška pokračovala. Závěrečnou zkoušku asistenčního týmu jsme úspěšně složily! Což znamenalo, že si konečně můžu odvézt Timmču domů. Po příjezdu Timmynka pečlivě prozkoumala celý náš byt. Po průzkumu usnula v pelíšku. Doufám, že se jí něco hezkého zdálo. Druhý den se přijel trenér Petr podívat, jak se nám daří v domácím prostředí. Timmy mi opět podávala předměty, otevírala/zavírala dveře atd. Pak jsme šli všichni na procházku, po ní už trenér odjel.

Moc se těším na všechno, co s touhle skořicovou kráskou zažiji a všem dárcům děkuji za jejich pomoc.

Tereza Horváthová

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz