Poděkování: Nicolas Novotný

Možná si na nás vzpomínáte, chtěli bychom vám poděkovat za finanční pomoc na začátku nemoci mého syna Nicolase a popřát krásné Vánoce a do nového roku 2018 všechno nejlepší, hodně zdraví a spokojenosti. Moc si toho vážíme a děkujeme.

Aktuálně ve škole Niky nemá individuální plán, je žákem 6. třídy ZŠ. Jednou chce být dětským lékařem. Niky školu navštěvuje na 6 hod denně, samozřejmě dle aktuálního zdravotního stavu. Pro Nikyho jsou nyní nezbytnou součástí léčby rehabilitace, které postupně vedou ke zlepšení jeho zdravotního stavu. I když je tento boj pro Nikyho i pro nás fyzicky i psychicky náročný a vyčerpávající, Niky se nevzdává, bojuje dál, dělá pokroky a jeho stav se neustále zlepšuje. Náklady spojené s rehabilitacemi a samotné lázeňské rehabilitační pobyty s sebou nesou nemalé výdaje, které výrazně zatěžují náš již tak napjatý rodinný rozpočet. Stát hradí pouze 1 týdně rehabilitace a to je v každém případě málo. Niky potřebuje cvičit každý den. Navštívili jsme řadu klinik, všechny byly výborné. Čas na klinikách, je teď možný pouze v době, kdy škola má prázdniny. Proto jsme sehnali soukromého fyzioterapeuta a chceme cvičit pod odborným vedením i nadále. Cena se pohybuje od 600 Kč/hod. Všichni věříme, že je toto jediná šance, jak vrátit Nikyho do běžného života.
Po dvou letech, díky intenzivní rehabilitaci jak doma, tak i na soukromých klinikách a s použitím speciálních dlah, dokáže Niky o berlích 5 minut chodit. To je zatím náš rekord... Jsme moc rádi. Nožky ho bolí, i na menší vzdálenost a tak, když je potřeba, používáme vozík.

Náš syn je velmi statečný a nedávno mi říkal: „Mami, neboj se, to zvládneme.“ Věřím, že ano… Uděláme pro to maximum. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se nám život z ničeho nic obrátí naruby. Všichni však musíme být silní, a to hlavně kvůli Nikymu.

Děkujeme za pomoc a podporu.
S pozdravem  Monika Novotná, maminka

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz