Poděkování: Honza Laurenčík

V minulém týdnu jsem se vrátil z naprosto skvělého rehabilitačního pobytu v Sanatoriu Klimkovice. Bez pomoci Vašich dárců bych tuto léčbu nemohl absolvovat, protože je hodně nákladná. Velmi za Vaší pomoc děkuji.

Krátce představím sebe i důvod pobytu v sanatoriu Klimkovice. Jmenuji se Honza Laurenčík, je mi 24 let.  Z důvodu předčasného narození mne takřka celým mým životem provází tělesný a současně zrakový hendikep, dg. dětská mozková obrna, kvadruparetická spastická forma, tzn. spastické postižení všech čtyř končetin, těžší slabozrakost. Start do života s těmito hendikepy opravdu není jednoduchý. Díky rodičům, stálé rehabilitaci, dobrým fyzioterapeutům a náročným ortopedickým operacím jsem se přes všechny nepříznivé prognózy lékařů „postavil“ na nohy a nepodlehl pesimismu. Invalidní vozík dnes používám jen na delší trasy, chůze o francouzských berlích je pro mne velkým štěstím a dovoluje mi se podívat i do míst, která jsou vozíčkářům nedostupná.

K tomuto cíli mi velkou měrou pomáhá opakovaná neurorehabilitační léčba v Klimkovicích, tzv. Klimtherapy. A to nejen fyzicky, ale i po psychické stránce. Jsem samostatnější, více si věřím.  Lepší pohyblivost mi umožnila i studium na Obchodní akademii v Kroměříži, následně pak studium na Jazykové škole Athena - pomaturitní studium angličtiny.

Svou cestu životem stále hledám, pomáhal jsem se založením zcela nové restaurace v Kroměříži, zakládám webové stránky, věnuji se práci ve společnosti LR, která nabízí kvalitní produkty pro zdraví. Rád bych pomáhal i ostatním mladým lidem s hendikepy, aby i oni našli své místo ve společnosti a nezůstávali ukryti ve svých domovech sami se svými problémy.
Snad se mi to podaří…    

Honza Laurenčík

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz