Poděkování: Edita Baronová

Chtěla bych organizaci Dobrý skutek a všem báječným lidem v ní, kteří svou prací pomáhají tolika životům a všem laskavým dárcům, kteří mi přispěli na léčbu v Adeli z celého srdce vroucně poděkovat.

Jsou to jmenovitě:  1% dárci Broker Consulting, Petr Kaněra, Horák office 2012, Světlana Baranová, Broker Cup 2017, Radim Kvasnica, dárci ze skupiny KKCG z vánočního večírku, BC kancelář Emil Malý, Libor Podhola, ing. Michal Koubek a dva dárci, kteří nechtěli zveřejnit svá jména. 

Velmi jsem v neurorehabilitační program Adeli věřila, ale ani jsme netušila, jak moc je účinný. Než jsem do Adeli nastoupila, nedokázala jsem se na posteli sama otočit, ani posadit. A už vůbec ne přemístit z lůžka na vozík či naopak. A i když se mi, bohužel, v Adeli stala nehoda kdy jsem přepadla s vozíkem, měla jsem otřes mozku, a nemohla téměř týden aktivně cvičit, i přesto jsem odjížděla s neskutečnou vitalitou, zaktivizovanými svaly a dokázala jsem všechno to, co by mě napadlo jen v koutku duše a ještě při velké víře... Dokázala jsem se, a stále dokážu, pomocí postranice otočit na bok a zvednout do sedu a dokonce se z polohovacího lůžka dokážu přesunout do vozíku a zpět. Mnozí si ani neuvědomují, jak jsou tyto relativně drobné a pro mnohé naprosto nenáročné či automatické pohyby důležité pro kvalitu života. To, že jsem se naučila se sama přesunout do vozíku a krátký úsek sama přejet, zvýšila se mi kvalita života velmi intenzivně. A užívám si to. Samozřejmě je ještě třeba hodně rehabilitovat, abych se mohla na svých nohách vůbec postavit alespoň do chodítka nebo dosáhnout dalších podstatných úspěchů, ale těch kterých jsem dosáhla v Adeli si velmi vážím, protože mne velmi posunuly a pomohly nastartovat znatelné pokroky. 

Stejně tak jako jsem doufala v koutku duše o účincích léčby v Adeli, tak nyní doufám celým srdcem i duší, že se mi podaří ještě do Adeli dostat. Léčba je tam opravdu nákladná a jak asi víte, pro většinu lidí s handicapem proto nepředstavitelná, nicméně opravdu velmi účinná. 

Přeji Vám všem, kteří jste mi svým příspěvkem pomohli jen to nejlepší, především pevné zdraví, houževnatost, radost v každém dni, vřelé vztahy a splnění toho, po čem vaše srdce touží. Zůstáváte v tom mém jako Ti, kteří přispěli k dosažení některých z mých snů, cílů! Opatrujte se.

S úctou Bc. Edit Baronová

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz