Jak to nakonec dopadlo: Diakonie Českobratské církve evangelické ZŠ a MŠ speciální Praha 5

Vánoce 2010 už jsou dávnou minulostí a přece se k nim touto zprávou vracíme. Našli se totiž dárci, kteří se dohodli darovat. Nechtěli být jakýmsi náhradním “Ježíškem” tak, jak to dělá většina dárců, kteří si okolo Vánoc vzpomenou na potřebné a na dobré skutky.

Jiří Radoch, Pavel Šaroch, Alena Bastis, Daniel Fiala a Michaela Kupková chtěli udělat radost prostě jen tak a ne v čase vánočním. Zavolali nám v lednu a požádali o klienta, který by byl jen jejich, na kterého by měli “autorská práva”. Diskuse nebyla dlouhá, chtěli skutečně pomoci, a tak padl los na Základní a mateřskou školu speciální při ČCE v Praze Stodůlkách. Žádost byla naléhavá a my už ze zkušeností víme, že je jakákoli organizace na webu dárcovsky méně atraktivní než klient - jedinec.

Původně bylo na uspokojení této žádosti počítáno s 50 000 korunami, ale protože se výše jmenovaní dárci domluvili na příspěvcích, jejichž součet dal rovných 57 000 Kč, mohl pan ředitel Černý ještě dokoupit další potřebnosti. Výčet zakoupeného vybavení a doplňků najdete v osobním poděkování pana ředitele:

Milý Dobrý skutku, Vážení dárci,
tímto Vám chci poděkovat jménem školy i rodičů za možnost získat pro naše žáky pohodlné, účelné a krásné poležení. Za částku 57 000 Kč jsme pořídili dvě speciální postele vyrobené na míru pro Jakuba a Helenku. Další postel s polohovacím roštem je určena pro Lukáše, který se na ní učí a díky polohovacímu roštu vidí na spolužáky. Tři postele a čtyři matrace jsou určeny pro další děti, které na nich odpočívají po rehabilitaci. Pobyt na lůžku střídají se sezením ve vozíku. Díky daru jsme pořídili i dvě prostěradla s úpravou proti promočení. Dar potěšil nejen děti, učitele, ale také i rodiče. Je to super. Posílám Vám také několik fotografií, na které se také můžete podívat na našich webových stránkách
www.skola-stodulky.diakonie.cz.

S pozdravem

Milan Černý, ředitel školy

No a my se k jeho poděkování připojujeme. Kéž by vice dárců mělo tak ušlechtilé nápady, které by pak obratem realizovali :-)!

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz