Jak to nakonec dopadlo: David Š.

Vážené sdružení DOBRÝ SKUTEK,
ještě jednou si Vám dovolujeme mnohokrát poděkovat za Váš finanční dar na pobyt v ADELI CENTRU. Jsme hrozně moc šťastní, že hlavně díky Vám budeme moci s Davídkem absolvovat další rehabilitační pobyt.

Včerejšek jsme si všichni z rodiny moc užili, děti  byly nadšené novými zážitky, na golfu ještě nebyly :-)). My rodiče jsme byli moc dojati Vaším dárkem, úžasně jste nás překvapili a udělali neskutečnou radost.

DĚKUJEME, DĚKUJEME, DĚKUJEME  Vašemu sdružení i všem laskavým a hodným lidem. Mockrát děkujeme paní Báře Hrubé, Lucii Křížkové, Haně Bořánkové, prostě všem, kteří se na akci podíleli.
Přejeme Vašemu sdružení hodně úspěchů a štědrých sponzorů, díky nimž můžete dělat radost lidem, jež to potřebují.

S úctou manželé Štefanidesovi s Davídkem a Marečkem

Původní žádost:

Dobrý den všem laskavým a hodným lidem.
Jsem maminka devítiletých dvojčátek - Marečka a Davídka. Přišli na svět o měsíc dříve, Davídek bohužel prodělal krvácení do mozku a zůstal postižen dětskou mozkovou obrnou. Byl to pro nás šok, museli jsme sebrat opravdu všechny fyzické a hlavně psychické síly a poprat se s tím. Následkem DMO zůstal Davídek upoután na invalidní vozíček. Někdy je to moc náročné, zvlášť těžké je vysvětlit Marečkovi, proč brácha nechodí a jestli někdy vůbec chodit bude… Ale musíme bojovat!

Intenzivně cvičíme jak s fyzioterapeuty, tak několikrát denně doma. Jezdíme na hipoterapii, na plavání a také do lázní, kde šest týdnů rehabilitujeme. V loňském roce Dáda prodělal operaci Achillových šlach, po které měl téměř dva měsíce nožky v sádrách.

V lázních jsme se také dozvěděli o Adeli centru ve slovenských Piešťanech. Používají zde speciální léčebné metody - pacienti rehabilitují pomocí unikátních kosmických oblečků. Je to ojedinělá metoda, která se u nás nepoužívá, ale v Adeli centru mají obrovské výsledky, hlavně s léčbou DMO. Vhodnost léčby jsme konzultovali s fyzioterapeutem i dětskou pediatričkou a ti byli nadšeni.
Léčba zahrnuje: manuální terapii, kyslíkovou terapii, masáže, magnetolaser, kryozábaly, ale to hlavní je každodenní dvouhodinové cvičení v Adeli oblecích, které je hodně náročné, avšak s výbornými výsledky. Bohužel je to velmi drahá léčba (naše pojišťovny na ni nepřispívají) a musí se pro lepší výsledky několikrát, minimálně třikrát, opakovat.

Na první rehabilitační pobyt jsme si tedy finanční prostředky sehnali a absolvovali tři týdny terapie. Byli jsme naprosto nadšeni! David poctivě cvičil, musím říct, že opravdu dřel šest dnů v týdnu. A pokrok se skutečně dostavil! Davídkovi se uvolnily jinak spastické ruce, zpevnily se mu nohy a záda a dokonce zkouší dělat pár krůčků s chodítkem, což je nepopsatelný pocit u dítěte, které jinak neustále sedí na vozíku.

Protože máme s léčbou tak výrazné výsledky, jdeme do boje o shánění sponzorů znova.

Tímto si dovoluji požádat Vás o finanční příspěvek pro mého syna Davídka na rehabilitační pobyt v Adeli centru, který nám dává alespoň malinkou šanci, že se syn v budoucnu postaví na vlastní nohy. Velmi děkujeme, budeme rádi za jakýkoliv příspěvek.

S pozdravem,
Romana Štefanidesová, maminka

Dobrým skutkem pro Davídka Štefanidese se stal darovací šek v hodnotě 62 000 Kč na druhý rehabilitační pobyt v Adeli centru v Piešťanech. Šek byl rodině předán dne 21. 6. 2O11 na golfovém turnaji občanského sdružení Dobrý skutek v Kunětické Hoře.

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz