Vojtěch Navrátil

Dobrý den. Jmenuji se Lenka Chvátalová a chtěla bych Vás touto cestou požádat o finanční pomoc pro mého syna Vojtěcha Navrátila, kterému je dvacet let. Vojta se narodil 13. 3. 1994 předčasně v sedmém měsíci. Bohužel, při porodu prodělal velmi vážné poškození mozku a byla nám oznámena diagnostika DMO.
Má zasažen pohybový aparát a je odkázán plně na invalidní vozík, který není schopen sám ovládat. Vojta je odkázán na pomoc druhých při všech základních úkonech (hygienických i sociálních). Jediné pozitivum je, že nemoc nezasáhla intelekt a syn má od první třídy základní školy samé jedničky. V současné době navštěvuje druhým rokem Střední odbornou školu sociální v Jihlavě a opět s vynikajícím studijním prospěchem. Je nesmírná škoda, že Vojta nemůže žít stejným životem, jako jeho vrstevníci. Při jeho inteligenci si plně uvědomuje své postižení a psychicky velmi strádá, že nemůže žít plnohodnotný život svých vrstevníků. Já, z pozice maminky, jsem to nikdy nevzdala a od narození se neustále snažím změnit Vojtův osud. Od narození jsem se synem cvičila Vojtovu metodu 5x denně až do téměř deseti let, kdy už bohužel Vojtova metoda není až tak efektivní. Od deseti let jsme cvičili různé protahovací a posilovací cviky. Zakoupili elektrický běžecký pás a rehabilitační stůl. Několik let jsme Vojtu udržovali cvičením, kdy se ani nehoršil, ale ani nelepšil. Před Vánoci 2012 jsme se dozvěděli o rehabilitačním centru ADELI v Piešťanech  na Slovensku. Tento 14 denní pobyt nehradí žádná zdravotní pojišťovna, a proto sháníme peníze, kde se dá. S nadějí jsme ušetřené peníze investovali a musím konstatovat, že s úspěchem. Naučili nás správně rehabilitovat a denně dvě hodiny cvičíme a Vojta je zase o malý krůček blíže ke svému snu. Pro úspěšnou léčbu je třeba pobyt v Adeli opakovat nejméně dvakrát ročně. V červnu jsme měli možnost opakovat již podruhé rehabilitaci v Adeli a s velkou radostí, pro nás všechny, s úspěchem. Oba pobyty jsme si hradili ze svých prostředků a to s našetřených a vypůjčených peněz  Finančně si už nemůžeme další pobyt dovolit a mně nezbývá než poprosit o finanční pomoc. Každá maminka chce vidět své dítě šťastné a já budu nejšťastnější, když i já uvidím mého syna, jak stojí na svých nohou i kdyby s oporou na berlích.
 
Manžel každý den se synem rehabilituje dvě hodiny. Před koncem roku musel Vojta bohužel, ukončit studium na střední škole ze zdravotních důvodů. I když měl syn výborný studijní prospěch, nedala se zvládnout škola a rehabilitace dohromady. Museli jsme si ujasnit, co je nejdůležitější pro syna a my se budeme snažit, aby se co nejvíce osamostatnil a mohl být samoobslužný ve všech osobních potřebách. V Adeli na Slovensku jsme byli dvakrát a bohužel, peníze jsme nikde nesehnali a museli jsme si půjčit a zbytek jsme našetřili. Nejezdíme na žádné dovolené a všechny peníze šetříme na další pobyt v Adeli.  Do této doby jsme žádnou pomoc od nadací nevyužili ani příspěvek z úřadu. Vaše organizace je první, kterou jsme s důvěrou oslovili a jsme vám nesmírně vděčni, že nám pomáháte. Už jsem unavená, ale já a můj manžel to nevzdáme a syna Vojtíška postavíme alespoň na berle. Synův sen je, udělat si překladatelské zkoušky z anglického jazyka a překládat knihy. Platím mu jazykové kurzy, aby si Vojtěch mohl splnit svůj sen a uplatnit se jako ostatní zdraví jedinci.
 
Žádáme laskavě vás a dárce o poskytnutí finanční pomoci na rehabilitační pobyt v Adeli Centru. 
Předem děkuji za celou moji rodinu za vaši podporu. 
S pozdravem maminka Lenka Chvátalová  
 
Dobrým skutkem pro Vojtěch Navrátila je finanční dar 70 000 Kč na rehabilitační pobyt v Adeli Centru Piešťany.
 
Lenka Chvátalová
Batelov
Telefon: 606 447 537

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz