Terezka Votavová

Chtěli bychom touto cestou požádat o pomoc při shromažďování finančních prostředků na úhradu intenzívní rehabilitace v Adeli Centru Piešťany. Máme jedenáctiletou dceru Terezku, držitelku průkazu ZTP/P s diagnózou Dětská mozková obrna.
S Terezkou od malinka intenzivně rehabilitujeme hlavně Vojtovou metodou, ale také využíváme i dalších rehabilitačních metod, např. dvakrát týdně hipoterapii, perličkovou koupel každý den, jízdu na kole, masáže, pasivní protahování – díky tomu Terezka dokázala chodit ve speciálním chodítku od firmy R82 – Crocodille.

V červenci roku 2010 udělala svých prvních maximálních 8 samostatných kroků.
Obrovský zlom nastal v říjnu 2010, kdy se nám podařilo díky dárcům a sdružení Dobrý skutek odjet na léčení do rehabilitačního centra Adeli v Piešťanech. Po dvanáctidenním kurzu jsme si Terezku odváželi s maximálním počtem kroků 25, jejichž počet se do měsíce zvýšil na 140. V květnu 2011 jsme za pomoci dárců a nadaci Dobrý skutek mohli prodělat druhý takto intenzivní kurz a po něm se nám Terezka zlepšila ještě víc. V září roku 2011 jsme zvládli další třetí pobyt a v srpnu 2012 jsme prošli již čtvrtou rehabilitací. Tedy čtyři Adeli rehabilitační pobyty během dvou let, při kterých se Terezka naučila stát, zvednout se z prostoru, chodit po rovině, zvládne menší kopečky, vyjde schody nahoru, dobře má nastartováno i na chůzi ze schodu dolů.  Terezka je ze svých úspěchů neskutečně šťastná, chce pořád chodit a chodit, dokonce se snaží kopat do míče a běhat. Je úžasné ji pozorovat, hlavně to štěstí, které z ní přímo vyzařuje. 

V srpnu roku 2013 prošla Terezka posledním pátým rehabilitačním kurzem. Při kterém jsme se soustředili na zkvalitnění chůze, hlavně zlepšení vnitřní rotace nohou (Terezce hrozila těžká subtrochanterická operace obou kyčelních kloubů). Chůze se u Terezky výrazně zlepšila, dle ortopeda dokáže svou vnitřní rotaci kompenzovat a k operaci zatím není důvod J. Rádi bychom pokrok ještě více upevnili, aby v současnosti, kdy u Terezky nastalo výrazné tempo růstu (cca 10cm během 10 měsíců), se námi tak vycvičený stav nezhoršil. 

Stále je o co bojovat, vloni jsme svedli velký rehabilitační boj o oddálení operace a nyní je před námi úkol, zachovat vše, co jsme do dnešních dní, tak těžce vydřeli. Bohužel, pubertě a zvýšenému růstovému tempu se v tomto období nevyhneme (Terezce začíná skoliosa zad, která doposud nikdy nebyla) a tak musíme své úsilí nejen zachovat, ale ještě více zintenzívnit.

Rehabilitační kurz v kosmickém obleku v Adeli centru Terezce obrovským způsobem 
Naše finanční situace nám neumožňuje tak velkou částku naspořit. Snažíme se pro Terezku dělat maximum a jednou z věcí bylo i přestěhování do Českých Budějovic, kde se nachází centrum Arpida. Tím se nám umožnili denní návštěvy tohoto centra (měsíční úhrada za asistenci a školené v Arpidě činí 5 500 Kč) a procházet ucelenou rehabilitací (škola, rehabilitace, ergoterapie, logopedie). 
Manžel pracuje u ČD Cargo a já jsem na mateřské dovolené s roční dcerkou Haničkou. Snažíme se peníze hledat, kde se dá, oslovujeme firmy, obcházíme je osobně, oslovujeme i místní hospůdky a restaurace… 

Celkový náklad na rehabilitace se pohybuje v částce 100 000 Kč.
Popravdě, už nevíme na koho se obrátit, koho oslovit. Proto se opět obracíme na vaše sdružení a laskavé dárce s velkou prosbou o pomoc.
Předem děkujeme za vstřícnost a ochotu pomoci. 

Dobrým skutkem pro Terezku Votavovou je finanční dar 100 000 Kč na intenzívní rehabilitaci v Adeli Centru Piešťany.

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz