Štěpán Šafránek

Rádi bychom tímto oslovili dárce a požádali o finanční pomoc. Bydlíme v rodinném domě manželových rodičů, kde máme k dispozici byt 3+1. Moc rádi jezdíme na výlety na kole, vlakem nebo autem. Chodíme hrát bowling nebo plavat.
Chováme spoustu zvířátek - psy, papoušky, morčátko a akvarijní žabky. V naší rodině bydlím já Dana, je mi 34 let a jsem momentálně na rodičovské dovolené (jinak jsem sociální pracovnice), pak můj manžel Marek, je mu 37 let a  pracuje jako skladník ve firmě, která vyrábí kancelářský nábytek a naše dvě děti. Nelinka bude mít v dubnu tři roky a je to moc šikovná a krásná holčička a Štěpánek, kterému bude v květnu 13 let. Štěpánek se narodil 18. 5. 2001. Hned po narození byl jiný a každý den mi byla sdělena nějaká nová diagnóza. Desátý den po porodu byl vrtulníkem převezen do Motolského kardiocentra, kde mu bylo dvakrát operováno srdce. Po dvou měsících nás pustili sice domů, ale s tím, že se náš syn narodil s nebalancovanou vadou chromozomu s mnohočetnými vrozenými vadami a pravděpodobně nepřežije rok. Prožívali jsme nejhorší dny, měsíce… Štěpánek však bojoval a dělal malé krůčky a dnes je mu krásných 12 let. Prodělal ještě čtyři operace nožiček kvůli pedes equinovarum, operaci nesestouplých varlátek a několik operací uší kvůli velmi častým zánětům středního ucha. Některé operace ho ještě čekají, ale to nejhorší snad má za sebou. Štěpánek má středně těžkou mentální retardaci a velmi opožděnou řeč. Je obézní, i když od loňského roku se moc snažíme, aby zhubnul, a částečně se to daří. Je velmi těžké ho motivovat k pohybu a vůbec naplňovat jeho volný čas. Před dvěma léty jsme mu pořídili dvojkolo, protože neumí dodržovat předpisy a hlavně nedokáže jet samostatně delší dobu. Jízda na dvojkole ho baví a hlavně mu pomáhá i jako rehabilitační pomůcka. Dvojkolo, které máme, je v základní verzi jen se tří stupňovou přehazovačkou, kdy nejsem schopna, vzhledem k synově váze 42 kilo, větší kopec vyšlapat a i po rovince se dost nadřeme. Proto bychom byli moc rádi, kdyby se nám dostalo pomoci při financování pořízení osmi rychlostní převodovky, včetně střešních nosičů na dvojkolo i kolo tak, abychom mohli jezdit celá rodina, třeba i na dovolené na kolech.
 
V současné době, vzhledem k ostatním nutným výdajům, nedokážeme tuto částku naspořit a budeme moc rádi a vděčni za finanční podporu.
 
Dobrým skutkem pro rodinu Šafránkovou je finanční dar 8 595 Kč na zakoupení doplňků na dvojkolo a kolo.
 
Danuše Šafránková
Opava
Telefon: 604970911

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz