Patrik Kašný

Dobrý den, jsme Patrikovi rodiče, Ladislav a Radka Kašní. Chtěli bychom Vás požádat o pomoc pro našeho syna, kterému je 14 let a navštěvuje sedmou třídu základní školy. Narodil se nám v sedmém měsíci těhotenství a po narození vážil pouhé 2 kilogramy. Měl problémy s dýcháním, a proto byl umístěn do inkubátoru a po 3 týdnech propuštěn domů.

Každý týden nás čekala kontrola na neurologii a oční klinice. Po čase nám bylo sděleno, že Patrik má dětskou mozkovou obrnu. V kojeneckém ústavu i doma se mnou cvičil Vojtovu metodu.  Jeho velkým přáním je, aby se naučil chodit bez pomoci druhých.  

Bydlíme v malé obci Hněvošice v rodinném domku spolu s rodiči, kteří jsou již v důchodu. Manžel je zaměstnaný na obecním úřadu, já jsem v domácnosti a starám se o Patrika. Denně syna vozím do základní školy ve vedlejší vesnici. Jsme rádi, že Patrik je od školky mezi zdravými dětmi. Snažíme se synovi věnovat co nejvíce. Jednou týdně jezdíme do Hlučína na rehabilitační cvičení a do Ostravy na masáže, perličkové a bahenní koupele. O letních prázdninách již několik let jezdíme do termálních lázní Podhájská na Slovensku, které prospívají pohybovému aparátu. Děláme co můžeme, aby se zdravotní stav syna neustále zlepšoval.
 
Patrik doma cvičí, chodí na běžícím páse, hraje na bubny  djembe, venku jezdí na kole a šlapacím autě. Veškerý volný čas se snažíme zlepšovat jeho pohybové dovednosti. Patrik je velký bojovník, a i přes všechny zdravotní překážky je klidný a usměvavý, dělá neustále pokroky, a to i v očích lékařů. Je schopen komunikovat, navázat kontakt, s pomocí či podporou i vstát. Pomalu zvládá běžné denní činnosti, ale bohužel, stále potřebuje pomoc druhých. Krátké vzdálenosti Patrik zvládne sám pomocí chodítka, na delší už musíme použít vozík.                                                                              
 
Velmi nás zaujal léčebný program KLIM-THERAPY v lázních Klimkovice, který má vynikající výsledky. Rádi bychom tuto rehabilitaci vyzkoušeli, ale bohužel naše zdravotní pojišťovny tuto terapii nehradí. Léčebný pobyt na dobu 4 týdnů stojí 49 240 Kč. Veškeré naše finance se snažíme investovat do zlepšení zdravotního stavu našeho jediného syna Patrika. Bohužel, uhradit takto vysokou částku, je nad rámec našich finančních možností. Z tohoto důvodu Vás prosíme o pomoc, za kterou již předem srdečně děkujeme. 
 
S pozdravem

Ladislav a Radka Kašní
 
Dobrým skutkem pro Patrika Kašného je finanční dar 49 240 Kč na úhradu nákladů léčebné rehabilitace v Klímkovicích
 
Ladislav a Radka Kašní
Hněvošice
Telefon: 774457050

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz