Mikuláš Hořínek

Mám pětiletého synka Mikuláška. Má přiznaný IV. stupeň postižení  (opožděný psychomotorický vývoj, středně těžká retardace, autismus. Péče o něj je čím dál více náročná, navíc, syn  má dlouhodobě sklony k sebepoškozování. Ubývá nám fyzických i psychických sil a také nám schází finance.

Syn má hodně špatnou hrubou motoriku, ale díky rahabilitační péči již dokáže sám vstát a ujít po rovném terénu krátké vzdálenosti. Spoustu věcí nechápe a naopak hodně věcí by chtěl říct, nebo udělat a ono mu to nejde, tak se zlobí, je pak nešťastný a agresívní vůči sobě i okolí. Nemluví, je na plenách a hůře se pohybuje.

Poslední dobou se Mikulášek v noci budí a je vyděšený. Již jsme se delší dobu všichni pořádně nevyspali, a proto jsme vyhledalí pedopsyschiatra. Trefili jsme na výborného odborníka, který má velkou snahu synovi pomoci. Diagnostikoval mu noční děsy. Syn se v noci často budil a velmi křičel a nedal se uklidnit. Pamatuje si tyto stavy, proto se bojí usnout. Dělá všechno pro to, aby nemusel jít spát a vždy velmi křičí, je zoufalý. Jelikož nemluví, nemůže nám říct, co cítí a jak mu můžeme pomoci. Lékař předepsal lehčí formu léků na úzkost a zklidnění. Vzhledem k jeho věku a hmotnosti nejsou silné léky vhodné. Účinek těchto léků je krátkodobý, cca dvě hodiny.

Mikulášek si velmi oblíbil relaxační terapie. Zkoušíme různé – LED světelné, infraterapie, hudební, vodní, hipoterapie, canisterapie, solné jeskyně, magnetoterapie, masáže, zábaly. Tyto relaxační terapie mají na syna velmi příznivý vliv. Celkově se zklidní a pak i lépe spí. Paní neuroložka tyto podpůrné terapie doporučuje, jsou však pro nás hodně finančně náročné. Rádi bychom doma zařídili relaxační místnost, kterou má i ve speciální školce. Mohli bychom tak terapie využívat podle potřeby každý den. Místnost by se zároveň používala ke cvičení a rehabilitaci.

V současné době považujeme za nejdůležitější pořídit relaxační vodní postel a projektor se světelnou LED terapií.

Chtěli bychom požádat sdružení Dobrý skutek o finanční pomoc na pořízení těchto relaxačních pomůcek, které jsou v hodnotě 22 000 Kč.

Za tuto pomoc předem děkujeme. 
Markéta Hořínkova, maminka Mikuláška
 
Dobrým skutkem pro Mikuláška Hořínka je finační dar 22 000 Kč na pořízení relaxační vodní postele a projektor se světelnou LED terapíí.
 
Markéta Hořínková
Zlámanec
Telefon: 608 432 160

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz