Jaroslava Kubová

Dobrý den, jmenuji se Jaroslava Kubová a je mi 38 let. V roce 1992, kdy jsem sedla z mé mladické nerozvážnosti k nesprávnému člověku do auta při cestě ze zábavy a on nás vyboural. Utrpěla jsem vážný úraz páteře. Došlo ke zlomenině hrudních obratlů a úplnému přerušení míchy. Jsem tedy paraplegička – odkázaná na invalidní vozík.
Částečné zpevnění páteře, které lékaři provedli při operaci po úraze, nebylo dostatečné a z důvodu ochrnutých a ochablých svalů, se mi celá páteř začala bortit a křivit mi tělo, což způsobovalo další potíže, špatné dýchání, vychýlení srdce ze své osy atd. Musela jsem tedy v roce 2001 podstoupit další velice náročnou operaci páteře, a to úplnou fixaci kovovými výztuhami od krční páteře až po pánevní kosti. Mám i další problémy, které souvisejí s mým postižením, např. s močovým měchýřem, neuropatické bolesti v oblasti břicha atd. V posledních letech mám problémy také s rukama.

Měla jsem v životě, ale také štěstí, potkala jsem svého nynějšího manžela a v roce 2004 jsem porodila zdravého chlapečka. Jsem tedy nyní šťastnou maminkou devítiletého školáčka Kubíka, o kterého se s manželem starám.

Letos je to již 22 let, co jsem na vozíku a jelikož krční páteř a ruce nadměrně zatěžuji, jsou to vlastně i moje nohy, mám velké problémy s pálením, brněním a pícháním v dlaních, které mne velice omezuje. Především v noci, kdy mě to nenechá spát. V současné době zrovna absolvuji rehabilitace, neboť bolesti již byly nesnesitelné.

Velmi by mi pomohla a usnadnila život pomůcka, která by ulehčila pohyb a odlehčila mým rukám a páteři. Je to přídavné elektrické zařízení s názvem Smart Drive Power Assist.

Toto přídavné kolečko s baterií se jednoduše připne na mechanický vozík a stane se z něho v podstatě vozík elektrický. Manipulace je snadná, zařízení je lehce ovladatelné a také skladné na převoz autem. 
   

Se zařízením Smart Drive bych velice odlehčila mým rukám a po zdravotní stránce bych měla méně problémů! Také bych se zároveň stala více soběstačnou. Dokonce bych se mohla vydat sama ven, třeba na procházku se svým synem, nebo mu dokonce stačila i při jízdě na kole, což už si po tolika letech na vozíku neumím ani představit… Mohla bych s ním trávit více času venku a neomezovat i jeho. Bydlíme na vesnici, kde jsem při pohybu po ní, téměř stále odkázaná na druhou osobu. Tento Smart Drive zvládá jak hladké povrchy jako dlaždice např. v obchodě, tak i horší terén. Představa, že bych si mohla vyjet někam sama, nebo se synem jen jako maminka, bez další osoby, která můj vozík tlačí, je neskutečná, můj život by se tím hodně změnil. 
Zařízení dováží pan Jiří Kuchta, K Rokli 3/4, Praha 9, Satalice. Celková cena Smart Drive Power Assist činí 119 500 Kč.
Velice bych si tuto pomůcku přála, neboť s roky strávenými na vozíku stále přibývají další zdravotní problémy a popisované bolesti v rukou mne velice omezují a sužují. Navíc by můj život nabyl mnohem větších možností dostat se mezi lidi a trávit aktivně více času s manželem a synem venku a zároveň být plnohodnotnější maminkou.

Z našeho rodinného rozpočtu si nemohu takto finančně náročnou pomůcku pořídit a ani na ni našetřit, proto bych vás chtěla požádat o pomoc.

Předem tímto vřele děkuji za jakoukoli finanční podporu.
Jaroslava Kubová
 
Dobrým skutkem pro Jaroslavu Kubovou je finanční dar 45 000 Kč na částečnou úhradu přídavného elektrického kolečka s baterií k mechanickému invalidnímu vozíku.
 
Jaroslava Kubová
Střelské Hoštice                                                              
Tel. 776 296 55
e-mail : KubovaJaroslava@seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz