Agátka Helegdová

Agátka se narodila ve 40. týdnu bezproblémového těhotenství.  Po narození nedýchala, byla kříšena. Následná sonografie prokázala hypoxické poškození mozku. Aktuální diagnóza: Dětská mozková obrna.
Od narození pravidelně rehabilitujeme. Začali jsme Vojtovou metodou 4x denně, později jsme k tomu přidali Bobath koncept. Agátka denně 3 roky navštěvovala stacionář. Od září 2013 jsme ji integrovali do školky mezi zdravé děti s asistentkou pedagoga
Vše je velmi časově i finančně náročné.

Postupným každodenním cvičením docílila určitých pokroků. Agátka začíná srozumitelněji mluvit, leze po čtyřech, ráda si ve vertikalizačním stojanu maluje, skládá kostky nebo puzzle, spíše však jen levou rukou. Chodí i s oporou, ale velice málo a s problémy. Stále ovšem nedokáže sama vstát, stát ani chodit, najíst se a napít, použít toaletu, je odkázána na pomoc při základní hygieně. 

Agátka má velmi kvalitní rehabilitační péči, kterou si ale musíme platit ze svých prostředků a díky této rehabilitaci se Agátka natolik zlepšila, že pracujeme převážně na vertikalizaci a postupně i na samostatné chůzi. Je to pro ni velmi náročné udržet tělíčko na dvou nožkách, ale ona je bojovnice a správnou motivací už dokáže sama ujít ve velmi malých  krůčkách jeden metr. Chodítkem by získala více jistoty a dostala by se do větších vzdáleností a ve školce by jí chodítko umožnilo rychlejší přesun za kamarády.

Nyní je Agátce 6 let, je to usměvavá, velice pozitivní holčička. Má ještě jedenáctiletého bratra Tomáše, který nám ve všem moc pomáhá. Pomáhají nám i prarodiče, bydlí však od nás daleko. 

Chtěli bychom tímto požádat o finanční pomoc na pořízení chodítka pro aktivní chůzi.
Za jakoukoliv pomoc budeme moc vděční a předem za ni děkujeme.

Agátka, Tomášek, maminka Marcela a tatínek Tomáš Helegdovi.
 
Dobrým skutkem pro Agátku Helegdovou je finanční dar 12 000 Kč na doplatek chodítka Crocodile od dodavatele R82
 
 
Marcela Helegdová
Ostrava Poruba
Telefon: 731 537 205

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz