Kdybys byl občan, dostal bys občanku!

Dobrý skutek byl oficiálně představen společnosti přesně 18. 6. 2005. V ten den se v Praze konala 7. výroční konference našeho největšího donátora, akciové společnosti Broker Consulting, a právě v rámci této události byli hosté konference seznámeni s naším charitativním projektem.

Tenkrát byl ještě novorozencem v plenkách, jenže od té doby uplynulo neskutečných 15 let! Kdyby byl Dobrý skutek občan, dostal by 18. 6. 2020 občanku :) A nejspíš by si zasloužil i vyznamenání za statečnost v krušnějších začátcích, kdy nikdo z nás nevěděl, do čeho se pouštíme a kam to povede. Úmysly byly bohulibé, nicméně překážek na trase (převážně legislativních) bylo více než dost.

V dalších letech by si, dle mého názoru, zasloužili vyznamenání spíše naši dárci a sympatizanti z řad firem i z řad našich přátel, kamarádů, kolegů i lidí nám zcela neznámých. Někteří sponzorují naše (byť minimální) provozní náklady, protože ačkoli většina z nás pracuje pro Dobrý skutek bez nároku na finanční odměnu, přesto „každá legrace“ něco stojí. Těmto donátorům patří náš speciální dík.

Dárci, kteří darují výhradně našim žadatelům, však nemohou dočíst tyto řádky bez vědomí, že si jich nesmírně vážíme a že jsme velmi rádi, že nám mnozí zůstávají věrni.

Díky projektu Dobrý skutek jsme od dob spuštění našich webových stránek – tedy od zahájení veřejných sbírek dne 18. 6. 2005 - do dnešního výročního data 18. 6. 2020 společnými silami pomohli

1 758 klientům částkou 77 525 479 Kč!!!

Z pochopitelných důvodů jsme museli odložit nejen Golf pro Dobrý skutek (na 11. 9. 2020), ale také oslavy narozenin, a proto jsem aktivní členy a dobrovolníky Dobrého skutku požádala, aby napsali našemu čerstvě patnáctiletému „občanovi“ pár vět (najdete zde).

Desetileté výročí Dobrého skutku jsme oslavili na Letenském zámečku. Aktivní členové a dobrovolníci zde vzdali hold našim nejštědřejším dárcům a podělili se o to, co jsme za uplynulé roky společně dokázali. Vězte, že nám to všechno za vynaložené úsilí stálo! Letošní oficiální oslavy budou sice o něco později, ale dojemné chvíle z našich akcí a společných setkání se do našich pamětí nesmazatelně zapisují a vyvolávají pocity, které jsou pro nás tou největší odměnou. Oslavy, věříme, budou :-)

Od roku 2005 jsme ušli dlouhou cestu. Zažili malé i velké radosti i spolkli nejednu hořkou pilulku. Neziskové organizace to nemají jednoduché a nejspíš to nyní nebudou mít lehčí. Bez vaší důvěry, věrnosti a štědrosti by tu ani Dobrý skutek nebyl.

Právě v této „pokoronavirové divnodobě“ si více než kdy jindy uvědomujeme, že stálý, čili věrný dárce je poklad. Nebýt trvalých dárců, není co darovat.

Když opomeneme v současnosti nadužívané motto “Spolu to dokážeme“, je to přesně ta věta, která mi v závěru vyplouvá na mysl. Možná občas polemizujeme o efektivitě vynaložené energie, ale jestliže klasik pravil: „Být či nebýt?“, … naše odpověď na otázku: „Darovat či nedarovat?“ je jasná :)

Těch 15 společných let stálo za to! Děkuji všem zúčastněným!      

Bára Hrubá

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz